SPORT

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

    25 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Obierwi odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Lelis. Naszą szkołę reprezentowała Julita Pierzchała, której zmagania z rywalkami zakończyły sie zajęciem II miejsca.

Gratulujemy :)

Indywidualny tenis stołowy

Dnia 12 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje rejonowe w tenisie indywidualnym chłopców. Na szczebel powiatowy zakwalifikowali się:

Krzysztof Pawłowski  zajmując I miejsce,

Szymon Antoszewski – na II miejscu,

Fabian Pawłowski i Miłosz Antoszewski – na miejscu IV.

Indywidualny tenis stołowy

Dnia 5 listopada 2017 r. odbyły się eliminacje gminne w tenisie indywidualnym chłopców. Na szczebel rejonowy zakwalifikowali się:
Szymon Antoszewski zajmując I miejsce,
Miłosz Antoszewski – na III miejscu,
Fabian Pawłowski i Krzysztof Pawłowski – na miejscu IV.

DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY

Dnia 21 października 2017 r. odbyły się eliminacje gminne w tenisie drużynowym.

Drużyna chłopców starszych w składzie:

  • Szymon Antoszewski – kl. VI,
  • Fabian Pawłowski – kl. VI,
  • Maciej Ciuchta – kl. VI.

zajęła II miejsce w gminie, kwalifikując się na szczebel rejonowy.

Jesienne biegi

    Dnia 9 września 2017 r. odbyły się XIX Jesienne biegi przełajowe o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis. Trasa biegu wyznaczona była na stadionie gminnym w Lelisie – dla młodszych dzieci oraz drogami leśnymi w pobliżu stadionu – dla dzieci powyżej 10 roku życia. Dystans był zróżnicowany w zależności od wieku.
    W zawodach wzięli udział zawodnicy ze szkół z terenu Gminy Lelis oraz sąsiadujących gmin i powiatów. Szkołę w Olszewce reprezentowało 7 uczniów klas 0–VII. Każdy z nich do końca walczył o miejsca medalowe oraz pucharowe trofea.
Najlepszą naszą zawodniczką okazała się Julita Pierzchała, która zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2005. Krzysztof Pawłowski zajął II miejsca w kategorii chłopców, rocznik 2008.
Zawody te były jednocześnie eliminacjami do powiatowych biegów przełajowych. Oprócz Julity na szczebel powiatowy zakwalifikowali się również: Fabian Pawłowski, Michał Lenkiewicz oraz Rafał Ciak.