• 2

  XVI JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 • 3

  otwarcie boiska

 • 4

  Choinka noworoczna

 • 5

  Jasełka 2018

 • 1

  Dzień Kubusia Puchatka

Mikołajki w szkole w Olszewce z książką w roli głównej

Jak zapewne w każdej szkole, również u nas - świętowaliśmy mikołajki. Ale inaczej niż co roku. Podczas organizowania wszystkich zajęć towarzyszyła nam idea rozpowszechniania czytelnictwa.
Najpierw w dwóch grupach wiekowych zebraliśmy się po to, żeby wspólnie poczytać. Na warsztacie znalazły się książki lub ich fragmenty, w których tło zdarzeń stanowią święta Bożego Narodzenia. Były to m. in. utwory: „Opowieść wigilijna” K. Dickensa, „Noelka” M. Musierowicz, „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M Montgomery, baśnie Andersena i inne. Uczniowie odpowiednie fragmenty mogli przygotować sobie wcześniej, żeby zaprezentować swoje umiejętności lektorskie.
W czasie zajęć odbył się Mikołajkowy Kiermasz  Książki, przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski. Książki dostarczyła nam księgarnia w Tuliszkowie. Największym powodzeniem cieszyły się pozycje o tematyce sportowej i świątecznej, często kupowane z przeznaczeniem na prezenty pod choinkę.  W kiermaszu mogli wziąć udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice. w podziękowaniu za zorganizowanie kiermaszu otrzymaliśmy od księgarni wiele pozycji gratisowych.

Wśród różnorodnych pozycji książkowych znalazły się i takie, które zawierały instruktaż wykonania ciekawych ozdób choinkowych, Wykorzystano je od razu podczas zajęć warsztatowych na ten temat w poszczególnych klasach.
Ponadto w tym dniu można było sprawdzić swoją wiedzę na temat Świętego Mikołaja w quizach i konkursach. A na koniec nie mogło zabraknąć mikołajkowych prezentów dla wszystkich dzieci i słodkości przyniesionych przez rodziców.


Red. B. Pawłowska