• 1

  Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

 • 2

  XVI JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 • 3

  Gminny konkurs plastyczny

 • 4

  Choinka noworoczna

 • 5

  Jasełka 2016

NOC – NIE TYLKO OD SPANIA!

Przynajmniej w szkole w Olszewce! W nocy z 1. na 2. lutego br. – w pierwszy dzień ferii - odbyła się w naszej szkole „ Noc z ciekawą książką”. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VI –nie tylko „książkowe mole”, ale i ci, którzy do biblioteki zaglądają rzadziej.

Wiec­zorem szkoła zatętniła życiem. Najpierw wiele radosnego rumoru powstało przy organizowaniu miejsc noclegowych na sali gimnastycznej – pompowaniu materaców, rozpakowywaniu i rozkładaniu przyniesionego ekwipunku. Zasadnicza część imprezy miała swój start o godzinie 20.00. Wszyscy zgromadzili się w bibliotece.  Regały pełne książek, światło lampy, płomyki świec, za oknem zupełna ciemność – wszystko to tworzyło wyjątkowy nastrój i klimat do skupienia. No i zaczęło się… Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulu­bione książki, na podstawie których zaprezentowali różnorodne scenki, wykorzystując teatralne środki wyrazu. Było i tajemniczo, i groźnie, i humorystycznie. Następnie odbył się konkurs czytelniczy. Jego uczestnicy czytali i … śpiewali fragmenty książki A. Bahdaja pt. „Wakacje z duchami”, wchodząc w różne role, np. małego dziecka, dyktatora, staruszki itp. Wśród słuchaczy wybuchały co i rusz salwy śmiechu.  Potem uczest­nicy chcąc pole­cić innym swoje książki, czy­tali ich fragmenty.

Kole­jnym punk­tem pro­gramu była strawa dla ciała, czyli częstowanie się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Z nową energią wszyscy zgod­nie ruszyli do zabaw ruchowych.  Królowała „Kareta”. Karą dla gapowiczów było zjadanie plasterka cytryny. Większość to robiła – o dziwo! - z uśmiechem na twarzy.

Kolejną atrakcją późnego już wieczoru było napisanie powieści grozy. Uczniowie pracowali w czterech grupach. Kreatywność i wyobraźnia „nocnych imprezowiczów” zadziwiła, czy nawet zaszokowała opiekunów. Oto tytuły powieści: „Brytyjska szkoła grozy”, „Nawiedzony dom”, „Pies w postaci ducha”, „Psychiczny Romek”. Po uroczystym odczytaniu wytworów literackich wszystkich przeszył dreszczyk strachu – tym bardziej, że przed północą miał się odbyć seans filmowy „Wakacje z duchami”. I tak też się stało. Wszyscy mogli się już wygodnie rozłożyć na materacach i zaczęło się wspólne oglądanie. Wielu dotrwało do końca filmu… J

Sen i odpoczynek trwał krótko. Około siódmej „wys­pani” przywitali poranek. Wkrótce mogli zasiąść do wspólnego stołu, częstować się drożdżówkami i herbatką, przygotowaną przez opiekunów, a następnie  zad­owoleni wró­cili do domów. Impreza była udana i wszystkim się podobała.

Szkolną książkową noc przygotowały i nad uczniami czuwały panie: Agnieszka Bojarska, Barbara Pawłowska, Barbara Rząsińska.

Red. Barbara Pawłowska